Hava Sıcaklıkları Düşüyor

Meteoroloji Hava Müdürlüğü günlük olarak tüm il ve ilçelerin hava durumu bilgilerini resmi sitesi aracılığı ile duyuruyor. Fakat bu bilgilerin tamamı bir saatlik periyotlar ile değiştirilmektedir. Meteorolojinin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda Ankara, İstanbul, Adana gibi bazı şehirlerimizin günlük hava durumu raporları şu şekildedir.

19 Şubat Cuma günü Ankara  sıcaklık değerleri düşüş gösterecek. En yüksek sıcaklığı değeri 17 derece olarak görülürken en düşük sıcaklık değerinin ise 7 derece olduğu görülmektedir. Sıcaklık değerleri düşüş gösteren ilçede ise sağnak yağış olacağı belirtilmektedir. Rüzgarın ise batı yönünden gelip saatte 19 kilometreye kadar ulaşacağı bildirilmektedir.

19 Şubat Cuma günü İstanbul sıcaklık değerlerinin ise en yüksek 12 derece en düşük ise 9 derece olacağı görülmektedir. Hava durumu sıcaklık değerleri birkaç derecelik oynamalar ile birlikte Pazartesi gününe kadar sağanak yağışlı geçecek olup Pazartesi gününden itibaren sıcaklık değerleri artış gösterecek. Cuma günü kuzeyden esen rüzgar saatte 23 kilometrelik hıza ulaşacaktır.

Cuma günü Adana sıcaklık değerlerinin ise en düşük 10 ve en yüksek 23 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor. Rüzgar hızının ise saatte 12 kilometreye kadar çıkması beklenirken rüzgarın güneyden eseceği bildirilmektedir.

Aksaray’ın Cuma günü sıcaklık değerlerinin ise en yüksek 21, en düşük 9 derece olması bekleniyor. Pazar gününe kadar parçalı bulutlu olması beklenen il Pazar günü sağanak yağışlı olacak. Cuma günü sıcaklık değerlerine göre rüzgarın saatteki hızının 22 olması bekleniyor.