TEM’de zincirleme trafik kazası

İzmit ilçesi TEM otoyolunda buzlanan yolda meydana gelen trafik kazasında, biri ambulans, üçü TIR 15 araç birbirine girdi.

tem_9240TEM otoyolunun İzmit geçişi Gültepe Korutepe Tüneli mevkisinde buzlanan yolda makaslama yapan TIR, kontrolden çıkarak bariyerlere daha sonra da tünelin iki duvarına çarptı.

15 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Aynı yönde giden iki TIR, bir ambulans ve 11 araç peş peşe birbirine girdi. Kazada, araçlarda maddi hasar meydana gelirken, kaza yapan TIR sürücüsü yaralandı. Kaza yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

2 SAAT TRAFİĞE KAPANDI

TIR sürücüsü ile Urfa’dan İstanbul’a ambulansla hastaneye götürülen yaralı, çağrılan bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Karayolları ekipleri, tünel içindeki yağlanma ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı. Kaza nedeniyle TEM otoyolunun İstanbul istikameti yaklaşık iki saat trafiğe kapandı.

em_4730Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasıyla birlikte trafik kontrollü olarak verildi. Kazaya karışan araçlardan birinin sahibi olan Harun Can Zeytinli, tünel içerisinde bir TIR’ın kaza yaptığını gördüğünü, ancak diğer araçların yola dökülen yağ ile yoldaki buzlanma nedeniyle duramayarak kazaya karıştığını söyledi. Polis, kazaya ilgili soruşturma başlattı.