26 Ağustos 2015 Bugün Hava Durumu Yağış Uyarıları

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Sinop, Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun ile Trabzon’un batı ilçelerinde çok kuvvetli (21-75 mm) ve yer yer şiddetli (76-100 mm) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun ile Trabzon’un batı ilçelerinde çok kuvvetli (21-75 mm) ve yer yer şiddetli (75-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 30
EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 32
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 30
SAKARYA Parçalı ve az bulutlu 28

EGE

Az bulutlu ve açık, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 26
DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 34
IZMIR Az bulutlu ve açık 34
KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 26

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu 36
ANTALYA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 36
BURDUR Az bulutlu 32
OSMANİYE Parçalı ve az bulutlu 35

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 28
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu 27
KARAMAN Parçalı ve az bulutlu 27
SİVAS Parçalı bulutlu 21

BATI KARADENİZ

Parçalı, doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı bulutlu 28
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 29
SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 26
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 25

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun ile Trabzon’un batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (21-75 mm) ve yer yer şiddetli (76-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 25
ÇORUM Parçalı bulutlu 25
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yerel olarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 26
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 27

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 29
TUNCELİ Parçalı ve az bulutlu 30

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR Parçalı bulutlu 34
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 32
KİLİS Az bulutlu ve açık 33
MARDİN Parçalı ve az bulutlu