17 Şubat İstanbul’da Okullar Tatil.

istanbulda-okullar-tatilİstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışının yarın daha şiddetlenecek olması nedeniyle Valilik, okulların bir gün tatil edildiği duyuruldu.

İstanbul Valiliği, öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın 1 gün ara verildiğini
bildirdi.

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayıp aralıklarla süren kar yağışının, yarın da kuvvetlenerek devam etmesi bekleniyor.

Bugün aralıklarla, yarın da şiddetini artırarak sürecek yağış, perşembe günü öğle saatlerinde bir süre duracak.

Aynı günün gece saatlerinde tekrar başlayacak kar yağışı, cuma günü sabah saatlerinde bölgeyi terk edecek. Kentte, ilçelere göre değişiklik göstermekle beraber, 10-25 santimetre arasında kar kalınlığı oluşması bekleniyor.

BUZLANMAYA DİKKAT

Bugün en yüksek 2 derece olması beklenen sıcaklık ise geceden itibaren sıfırın altında seyredecek. Aralıklarla kuvvetlenecek rüzgar nedeniyle kar yağışının da zaman zaman tipi olarak görüleceği tahmin ediliyor.

Yetkililer buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

ŞEHİR HATLARI YAPILAMADI

Avrupa ve Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde zaman zaman tipi şeklinde görülen kar nedeniyle, Şehir Hatları seferleri, bir süre yapılamadı.

İDO’dan yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle 10.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy, 13.40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa, 15.00 Kadıköy-Yenikapı-Armutlu T.K.-Armutlu-Bursa,18.30 Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri yapılmayacak.

28 ARAÇ 4 BİN 815 PERSONEL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmaları için bin 28 araç ve 4 bin 815 personelle görev başında olacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Köy Timleri” de muhtarların kontrolünde, köylerde kar küreme çalışmaları yapıyor.

Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün ve yarın yapılması planlanan iç ve dış hatta 117 seferi iptal etti.

Son durum THY’nin internet sitesinden veya “444 0 849” numaralı çağrı merkezinden öğrenilebiliniyor.